Irský vlkodav FCI CHS
image image

Novinky

Nový přírůstek

Tento víkend jsme sice byli přihlášeni s našimi pejsky na MV v Brně, ale dostali jsme zprávu od chovatelky, že si můžeme přijet pro naši zamluvenou fenečku. Už jsme se velmi těšili. Ještě jsme sice o nové posile našeho týmu neuvažovali, ale když jsme viděli nový vrh Barbary Strzalkowské, moc se nám zalíbil světlý pejsek. Nakonec jsme však situaci přehodnotili (dva  psi by se nemuseli snést a zavírat je odděleně, to bychom nechtěli ) a zamluvili si fenečku. A myslím, že jsme udělali moc dobře. Je moc pěkná a roztomilá (jako ostatně všechna štěňátka).

Jmenuje se: NOCTURNE FOR MASTER OCTAN Sagittarius

Novinky
27.06.2011

Klubová výstava

V sobotu 18.6. 2011 jsme byli s Boriskem i Maurinkou na Klubové výstavě WDK, posuzovaly dvě rozhodčí z Polska. Výstava v krásném prostředí zámeckého parku byla velmi pěkná, pečlivě připravená a pohodu nezkazilo ani počasí. Bylo sice celou dobu pod mrakem, ale naštěstí nepršelo. Boris i Mauri dostali známku výbornou, což je na KV krásné ohodnocení. Náladu nám trochu zkazil incident, který se odehrál pár minut před nástupem Borise do kruhu. Pes, uvázaný na háku bez přítomnosti svého majitele, napadl nečekaně  kolem procházejícího Borise s páníčkem a kousl ho do krku. Boris zneklidněl, pořád se otáčel a bublal, což se pochopitelně paní rozhodčí nelíbilo. Za pár minut se sice uklidnil, no ale to už bylo pozdě.  

Taky nás dost rozhodila náhlá nevolnost manžela a rozhodli jsme se odejít ještě před koncem výstavy.

Novinky
21.06.2011

MV Nitra 4.6. a 5.6.2011

Na Slovensku jsme prožili teplotně velmi horký víkend. I v tomto žhavém počasí se naši pejsci umístili velmi pěkně:

Sobota - Grand Prix Slovakia: Borisek - V1, CAC, CACIB

                                                       Udělen titul GRANDCHAMPION SLOVENSKA

                                           Mauritia - V2, res.CAC, res.CACIB

Neděle - Derby Winner Show: Borisek - V2, res.CAC, res.CACIB

                                           Mauritia - V2, res.CAC, res.CACIB

Novinky
05.06.2011

květen 2011

Minulý týden v neděli jsme byli vůbec poprvé na MV v Litoměřicích. Borisek V3, Maurinka V2,res.CAC.

Tento víkend byl trochu hektičtější. V sobotu měla Maurinka svůj velký den, byli jsme bonitovat. Měli jsme obavu, že si postaví hlavu a nebude chtít moc spolupracovat (jako ostatně většinou, když jedeme sami a Boriska necháme doma), ale tentokrát ho zastoupila fenečka naší kamarádky Martiny, které jsme vzali s sebou. Ona jako by tušila, že je to pro ni důležité, tak nás mile překvapila. Myslím, že se předvedla moc pěkně.

No a v neděli to završila výstavou v Nowé Rudě (PL) s výsledkem V1, CAC. Takže do Polského ch. ji chybí poslední vítězství.

Novinky
29.05.2011

MV Praha 14.5.2011

Výstava v Praze byla pro nás tentokrát velmi únavná. Jelikož organizátoři plašili s tím, že z důvodu rekonstrukce nebude mnoho míst k parkování, vyjížděli jsme už po 1 hodině ranní. Umístění tentokrát pro oba - Boriska i Mauri - shodné -  V3.

 

Novinky
16.05.2011

Velikonoce 2011

Letošní velikonoční svátky jsme strávili v kempu Dětřichov u Svitav, s prima partou a spoustou vlčíků. Čtyři dny plné procházek, soutěží a hlavně povídání. Počasí bylo nádherné, kemp jsme měli jen pro sebe a náležitě jsme to využívali. Prostě vlkouši byli volně prakticky všude. Už se moc těšíme na letní dovolenou, kdy spolu všichni strávíme ještě víc času.

 

Novinky
03.05.2011

NV Ostrava

Na letošní výstavě v Ostravě pořadatelé konečně pochopili, že umístit kruh vlkodavů v prvním patře-není moc šťastné řešení. I místa bylo celkem dost. Vytkla bych však to, co se v poslední době stává spíše pravidlem-neumísťování cedulek s pořadím psů. Jako divák vně kruhu, v podstatě nezjistíte, jak se který pejsek umístil.

Albion - V2,res.CAC /ale jelikož pes, který se umístil na prvním místě má již potvrzený titul šampion ČR, přechází čekatelství šampiona na Albiona/. Už mu chybí poslední CAC a bude "oslavovat".{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.yes}

Mauritia - V1,CACSmile - taky se slečna snažila.

Novinky
09.04.2011

Zdravotní vyšetření

Dnes jsme nechali vyšetřit Boriska na veterinární klinice co se týče jeho "mužství".

Proveden odběr, mikroskopickým vyšetřením potvrzena normální hustota ejakulátu a přítomnost pohyblivých spermií.

Novinky
22.03.2011

NV Nitra

Právě jsme se vrátili z výstavy v Nitře. Borisek byl sice zjevně nervozní a pořád jakoby chtěl před všemi hlídat Maurinku /která zůstala doma/, byl roztěkaný, ale i tak se mu podařilo opět vyhrát - V1,CAC. Takže k titulu Grandchampion Slovenska mu chybí poslední vítězství, držíme mu palce!

 

 

Novinky
20.03.2011

Hárání

Tak a je to opět tady. Maurinka je asi v polovině "svého času". Situace se nám trošku zkomplikovala tím, že doma máme z vážných rodinných důvodů na čas na hlídání dalšího pejska-jezevčíka. Borisek je pořád ve střehu, jestli náhodou nevítaný návštěvník nebude mít přístup k jeho vyvolené. Nese to však statečně, i když pořád nechápe proč nemůže spinkat s Maurinkou spolu na jejich madračce. No evidentně je mu smutno!

Novinky
19.03.2011

1 2 3 4 5 6 7 8