Irský vlkodav FCI CHS
image image

Novinky

Krytí

Maurinka se konečně po 9 měsících rozhodla hárat a vybrala si k tomu ty největší horka a dobu, která připadla na svátky. Takže progesteron byl velmi nízký a první prac. den už vysoký. Mezi tím se s ní shárala i Natálka, takže Borisek byl dokonale zmaten a pořád se mu moc do ničeho nechtělo. I paní doktorka říkala, že je to "nadpsí výkon", chtít po něm v tomhle počasí, aby se snažil. Nicméně jedno nakrytí se povedlo 9.7. ale uvidíme, zda se zdařilo. Druhý den již jej k sobě Mauri nepustila, bohužel. Teď nám nezbývá, než čekat.

Novinky
11.07.2012

22.-23.6.2012

Tento víkend jsme si naplánovali skoro až do "poslední minuty". Už dlouho jsem se těšila na pátek, kdy jsme jeli s kamarády do Buchlovic na bezvadný koncert skupiny Smokie, moc jsme si to užili, nádherný zážitek! Sice jsme se vrátili skoro až nad ránem a v 6 hodin už zase frčíme s pejskama na výstavu do Brna. Natálka i Borisek se umístili oba na krásném V2 a V2,res.CAC.

Taky jsme začli stavět pejskům nový přístřešek s "krmítky", aby byli chráněni před deštěm. Ještě je ve stádiu hrubé stavby, ale nějaké fotečky jsem již dala na: http://sukenikovi.rajce.idnes.cz/jak_ziji_nasi_psi/#

Novinky
26.06.2012

červen 2012

Tento víkend jsme byli oba dny na výstavách. Jelikož jsem pomáhala na KV ve výstavním kruhu, užila jsem si vlkoušů až až. Sobota nám "propršela", ale v neděli vysvitlo sluníčko - i v podobě Natálky - splnila totiž podmínky pro získání JCH POLSKA!

Novinky
11.06.2012

Štěňátka CHS Z Bolkovy Zahrady

Včera se narodila štěňátka fenečce našich kamarádů - Bolkovi a Lence Dziadurovým. Otcem vrhu je náš pes Albion ze Zlína a matkou je šedá fenečka Ashly z Luciaku.

Na svět přišlo celkem 9 štěňátek - 5 kluků a 4 holčičky. Přejeme jim hodně zdravíčka a štěstíčka do života. Je to jistě velká radost.

Už se nemůžeme dočkat, až naše Maurinka začne hárat a stane se taky maminkou.

http://zbolkovy-zahrady.weebly.com/index.html

Novinky
27.04.2012

14.4.2012

NV Ostrava:

Natálka - V1,CAJC. Posudek-Elegantní roční plavá fenka, výborná výška i formát.Krásná hlava a výraz, korektně stavěná, osvalená, osrstěná. Výborný harmonický pohyb, milá povaha, výborně předvedená. (ústní dodatek - měla nejkrásnější pohyb).

Borisek - V2,res.CAC. Posudek- 4letý plavý pes, výborná výška a mohutnost,typické osrstění, výborná kostra i osvalení, velmi pěkný prostorný pohyb, pohybuje se s temperamentem. Výborná povaha a předvedení. (ústní dodatek: psům v této třídě není co vytknout, jelikož ale šedý vlkodav je typický vlkodav, vyhraje šedý vlkodav - tak to mně tedy pobavilo, nevšimla jsem si, že by se vlkodavové dělili do tříd dle barev).

http://sukenikovi.rajce.idnes.cz/Vystavy_2012#NVOstrava14.4.2012V1CAJC.jpg

Taky jsme konečně dodělali úpravu dvorku. Rozdělili jsme jej na dvě části, pro pejsky a pro nás, ti teď mají samostatný výběh na zahradu.  A hlavně se už nemusíme bát, že někdo nechá otevřenou branku a Borisek se zase vydá na výlet po okolí. Teď už ho oddělují branky dvě.

http://sukenikovi.rajce.idnes.cz/jak_ziji_nasi_psi#D.jpg

Novinky
14.04.2012

Výstavy

Doplněny fotečky z jarních výstav.     http://sukenikovi.rajce.idnes.cz/Vystavy_2012

 

Novinky
10.04.2012

Velikonoce 2012

Letošní velikonoční svátky jsme se jako každý rok byli podívat v sobotu na jarmarku v Rožnově pod Radhošťem. Počasí nám vyšlo, tak jako i v pondělí, kdy jsme si s  našimi novými přáteli - Eliškou a Kájou, udělali výlet " Na Skalku" u Nového Jíčína. Ani jsme netušili, že kousek od domu máme tak nádherné místo k procházkám. Vzali jsme všechny čtyři pejsky, ti byli po zimě doslova jak utrženi ze řetězu a na poslušnost si moc hrát nechtěli. Co ovšem chtěli - kamarádit se se všemi pejsky, kteří si taky se svými páníčky vyšli na výlet, ti však pro to moc pochopení neměli, když viděli takové "koníky". V blízkém rybníčku došlo i na "plavení hříbat", což zejména Borisek moc miluje.

http://sukenikovi.rajce.idnes.cz/Velikonoce_2012

Novinky
10.04.2012

Březen 2012

Výstavy se nám trochu zbrzdily, díky Natálčinému prvnímu (brzkému) hárání. Byli jsme na MV v Nitře - Natálka V4, V3. Mauri - V2, res. CAC, V3

MV České Budějovice - Natálka V2, Maurinka - V1, CAC.

 

Novinky
02.04.2012

MV Brno 4.2.2012

Tento týden byl velmi mrazivý i u nás. Začala jsem pejskům vařit zase bylinkový čaj s medem. Moc jim chutná a vždycky se předhánějí kdo u něj bude dřív. Dokonce i Maurinka, která moc nepije, tak čajík si nenechá ujít.

V sobotu jsme vzali všechny tři na výstavu do Brna. Za výsledky se rozhodně nemusí stydět: 

Natálka - V1, CAJC, BOJ

Borisek - V1, CAC

Maurinka - V3

http://sukenikovi.rajce.idnes.cz/Vystavy_2012#

Novinky
05.02.2012

MV Trenčín

Tento víkend byl mimořádně slunečný, ale také chladný. Bylo u nás ještě trochu sněhu, tak jsme to využili k procházce, protože naši pejsci - hlavně Borisek sníh milují. http://sukenikovi.rajce.idnes.cz/Zima_2011_2012

V neděli jsme jeli s fenečkama na MV do Trenčína. Natálka se předvedla moc hezky. V konkurenci 5 fen - V1, CAJC

Maurinka - V2,res.CAC    http://sukenikovi.rajce.idnes.cz/Vystavy_2012#

Novinky
29.01.2012

1 2 3 4 5 6 7 8